Rychlá půjčka

Online inzerce nabídky a poptávky zdarma včetně informaci o financích a diskuze o půjčkách všech typů

Kdy přijde vhod půjčka bez bonity?

Bonita. Do hovoru se známými a kamarády se nám toto slůvko často nepřiplete. Ale kdykoliv jdeme žádat banku o úvěr, je nám přiklepnuto. Čím vyšší bonitu máme, tím lépe pro nás, protože to znamená, že nám banka půjčí. Když je však naše bonita nízká, nemáme jinou možnost, než jít o dům dál. V tomto případě k nebankovním společnostem, které mnohdy nabízejí půjčky bez bonity.

Podle čeho banky posuzují bonitu?

Půjčili byste jen tak někomu větší obnos peněz, aniž byste věděli, zda vám je bude schopný splatit? Nejspíš ne, a proto se nemůžete divit bankách, které své klienty protáhnou skrz všemožné registry (nejznámější SOLUS, ale jsou i další), aby ověřili jejich bonitu.Ta se posuzuje podle mnoha faktorů - podle stáří, výše příjmu, podle vzdělání, podle stávajících závazků a někdy i podle pohlaví. Divili byste se, ale muži mají obecně větší tendenci se zadlužovat než ženy. Čím vyšší je bonita, tím spíš klient úvěr dostane. V tomto případě můžeme mluvit i o úvěru vyšším s lepšími podmínkami splácení. Co ale mají dělat ti, kteří na úvěr od banky nedosáhnou právě kvůli nízké bonitě? Ani ti nemusejí házet flintu do žita, protože díru na trhu vyplňují nebankovní společnosti, které nabízejí nebankovní půjčky bez registru, tedy půjčky bez bonity, kdy při posuzování schopnosti splácet do registru dlužníků nenahlížejí.

Na půjčku bez bonity dosáhne každý

A to je právě velkou výhodou půjček bez bonity. Nikdo se do registru nedivá, a proto si mohou půjčit i ti, kteří jsou v něm vedení jako dlužníci. Obvykle si můžete půjčit jen nižší částky, protože riziko je zde vysoké a nebankovní společnosti si jej uvědomují. Pokud však nebankovní půjčku splatíte, své jméno si před nebankovní společností obhájíte a příště si můžete zažádat o úvěr vyšší. Nutno dodat, že k vyřízení půjčky bez bonity potřebujete mít bankovní účet a dva doklady totožnosti. Půjčku si ve většině případů můžete sjednat přes internet a v případě schválení (po vyplnění jednoduchého formuláře), můžete mít peníze na svém účtu do několika minut.
TOPlist