Rychlá půjčka

Online inzerce nabídky a poptávky zdarma včetně informaci o financích a diskuze o půjčkách všech typů

Rychlá půjčka patří k nejoblíbenějším

Trendem současné doby je spěch a okamžité reakce. Lidé žádají, aby vše probíhalo rychle a aby nemuseli na vyřízení svých žádostí čekat. To platí i u žádostí o půjčku. Nejžádanější vlastností půjčky je její rychlé vyřízení a vyplacení. Banky, nebankovní společnosti i soukromí poskytovatelé půjček vyšli vstříc požadavkům klientů a nabízejí půjčky, které jsou realizovány takřka obratem. Rychlé půjčky jsou poskytovány na pobočkách či prostřednictvím obchodních zástupců nebo online. S rostoucí oblibou rychlé půjčky se poskytovatelé rozhodli rozšířit paletu nabízených půjček, proto mezi rychlými půjčkami najdeme půjčky po telefonu, SMS půjčky, online půjčky, půjčky do výplaty, půjčky bez registrů, bez doložení příjmu, půjčky do 24 hodin, rychlé spotřebitelské úvěry, půjčky na občanský průkaz a mnoho dalších.  

Výhody rychlých půjček

Rychlou půjčku oceníte především v situaci, kdy naléhavě potřebujete finance a nemáte čas na zdlouhavá vyjednávání a čekání na vyplacení půjčky. Vše proběhne velice rychle – vyplníte formuláře na pobočce nebo na internetu, vyčkáte na vyhodnocení, a pokud bude půjčka schválena, obratem dostanete peníze nebo vám budou odeslány na účet. Rychlé půjčky nemají složitou administrativu a u nižších půjček nepotřebujete ani velké množství dokladů, většinou stačí jeden nebo dva doklady totožnosti. Rychlé půjčky na vysoké částky někdy vyžadují zajištění, například nemovitostí. I tyto půjčky jsou však vyřizovány co nejrychleji, může se jednat jen o dva nebo tři dny.

Nejrychlejší půjčky online

Rychlou půjčku není potřeba vyřizovat na pobočce banky nebo nebankovní společnosti, ani se nemusíte setkat se zástupcem poskytovatele. Klidně můžete zůstat doma, stačí zapnout počítač a najít na internetu spolehlivou společnost, která nabízí rychlé půjčky online. Vše je jednoduché, rychlé a hlavně pohodlné. Většinou stačí vyplnit formulář a počkat na schválení. U půjček na vyšší částky je potřeba promluvit s operátorem, který vám zavolá, nebo podepsat poštou zaslanou smlouvu. Pokud ji doručíte obratem zpět, můžete i vyšší částku získat do druhého dne. Vše si můžete doma v klidu promyslet, na webových stránkách jednotlivých společností jsou přehledně uvedeny všechny informace – podmínky půjčky, vzorová smlouva, poplatky i úroková sazba.

Nebankovní půjčky vedou

Nejčastějšími poskytovateli rychlých půjček jsou nebankovní společnosti. Půjčka je zde doopravdy rychlá a nároky na žadatele nejsou tak přísné, jako u bankovních půjček. SMS půjčky, finské půjčky a půjčky do výplaty bývají vyřízeny i do 15 minut či do hodiny, další rychlé půjčky za několik hodin nebo do druhého dne. I půjčky na vysoké částky mohou nebankovní společnosti poskytnout velice rychle, většinou však vyžadují zástavu nemovitostí. I když rychlé půjčky od nebankovních společností mívají vyšší úroky než půjčky bankovní, mnozí klienti je preferují a raději zaplatí více, než by podstoupili zdlouhavý proces různých potvrzení a prověřování bonity. Tyto rychlé půjčky mohou získat i lidé se záznamem v registru dlužníků nebo lidé s nižším příjmem. Pro jednodušší administrativu a snadné vyřízení stoupá obliba rychlých nebankovních půjček mezi širokou veřejností.

Novinkou jsou SMS půjčky

Na trhu půjček jsou relativně novými půjčkami rychlé SMS půjčky, někdy označované i jako finské půjčky nebo půjčky před výplatou. Výhodou těchto rychlých půjček je vysoká schvalovatelnost, maximálně snadné vyřízení, nevýhodou jsou vysoké úroky, nízká půjčovaná částka a krátká doba splatnosti, většinou do 30 dnů. I když jsou tyto půjčky prezentovány jako rychlá půjčka do hodiny, peníze za 15 minut, půjčka ihned nebo půjčka okamžitě, ne u všech poskytovatelů je toto tvrzení pravdivé. Mnohdy se během vyplňování registračního formuláře dozvíte, že půjčku dostanete do jedné hodiny, ale až poté, co na adresu firmy doručíte podepsanou smlouvu, nebo vám půjčka nebude odeslána na účet, ale peníze dostanete prostřednictvím poštovní poukázky v nejbližších dnech.

Rychlé půjčky nabízejí i banky

S rychlými půjčkami se samozřejmě setkáte i v bankách. Nejrychlejší bankovní půjčkou je využití kontokorentu k účtu nebo použití kreditní karty. I banka však umí poskytnout půjčku velice rychle, pokud máte solidní příjem, jste klientem banky a nemáte větší dluhy, můžete dostat půjčku skutečně okamžitě. Vyplníte žádost, která bude na místě vyhodnocena, a ještě než stihnete opustit banku, můžete mít peníze na účtu. Tuto rychlou půjčku mohou využít i ti, kteří klienty banky nejsou. Když si připraví příslušné doklady, mohou si rychlou půjčku vyjednat na pobočce banky. Většinou bývá s touto půjčkou spojena povinnost zřídit si v bance účet. Rychlé bankovní půjčky lze také vyřídit online, například přímo prostřednictvím internet bankingu.

Rychlé půjčky a jejich úskalí

Rychlé půjčky jsou lákavé a snadno dostupné. Protože žadatelé o tyto půjčky nejsou příliš prověřováni, může se stát, že nebudou mít na zaplacení a octnou se ve velkých problémech. Také vysoké úroky, které poskytovatelům kryjí zvýšené riziko, mohou být pro klienty příliš velkou zátěží. Nelze spoléhat na to, že rychlou půjčku vždy dostanete, nabídka a realita se mohou lišit. Poskytovatel může také žadatele odmítnout bez zdůvodnění. I když se říká, že žadatelé o rychlé půjčky nejsou prověřováni, není to zcela pravdivé tvrzení a mnohým klientům s vyšším zadlužením, zápisem v registru nebo nižší bonitou může být žádost o půjčku zamítnuta. Často bývá i u nižších půjček požadováno zajištění nemovitostí.
TOPlist